M12T-04PMMP-SF8001
DigiKey Part Number
1754-M12T-04PMMP-SF8001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M12T-04PMMP-SF8001
Description
M SERIES, M12, 12A, 04 PINS, REC
Detailed Description
4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
12A
Shell Size - Insert
M12-4
Voltage Rating
63V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C