M12A-17PFFP-SF8002 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol LTW
In Stock: 0
Datasheet
17 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
M12A-17PFFP-SF8002
DigiKey Part Number
1754-M12A-17PFFP-SF8002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M12A-17PFFP-SF8002
Description
M SERIES, M12, 1.5A, 17 PINS, RE
Detailed Description
Number of Positions
17
Current Rating (Amps)
1.5A
Shell Size - Insert
M12-17
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C