NFD17B25SB4E1CA is available for purchase but is not normally stocked.
Assmann WSW Components
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
NFD17B25SB4E1CA
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
NFD17B25SB4E1CA
DigiKey Part Number
664-NFD17B25SB4E1CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFD17B25SB4E1CA
Detailed Description
EDA/CAD Models
NFD17B25SB4E1CA Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C