DB25S064TLF
DB25S064TLF
DB25S064TLF
DigiKey Part Number
609-1519-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DB25S064TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DB25S064TLF Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Natural
Dielectric Material
Thermoplastic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C