NKA502C4AR2C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 235-1387-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NKA502C4AR2C |
Description | THERMISTOR NTC 5KOHM 3435K BEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 5k Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | B25/85 3435K |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) | Operating Temperature -40°C ~ 170°C |
Series | Length - Lead Wire 0.89" (22.50mm) |
Packaging Bulk | Mounting Type Free Hanging |
Part Status Active | Grade Automotive |
Resistance in Ohms @ 25°C 5k | Qualification AEC-Q200 |
Resistance Tolerance ±2% | Package / Case Bead |
B Value Tolerance ±1% | Base Product Number |