SC50F103W
DigiKey Part Number
235-1431-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC50F103W
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3933K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k Bead
Category
B25/50
3933K
Manufacturer
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
B25/85
3969K
Series
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Power - Max
50 mW
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Length - Lead Wire
1.50" (38.00mm)
Resistance Tolerance
±0.2°C