SC30Y103WN
DigiKey Part Number
235-1430-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC30Y103WN
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3690K BEAD
B25/85
3690K
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Power - Max
30 mW
Length - Lead Wire
1.50" (38.00mm)
Bead
Resistance in Ohms @ 25°C
Resistance Tolerance
±0.2°C