SC30F103W | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 235-1425-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SC30F103W |
Category | B25/85 3969K |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Power - Max 30 mW |
Packaging Bulk | Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm) |
Part Status Active | Package / Case Bead |
Resistance in Ohms @ 25°C 10k | Base Product Number |
Resistance Tolerance ±0.2°C |