CC100-230
DigiKey Part Number
288-1518-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC100-230
Description
RELAY CONTACTOR 3PST 160A 230V
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 160 A 230VAC Coil Chassis Mount, DIN Rail
Category
Coil Voltage
230VAC
Manufacturer
American Electrical Inc.
Contact Form
3PST-NO (3 Form A)
Series
Contact Rating (Current)
160 A