LRI-19-150-R-00-20-A
DigiKey Part Number
1817-1030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRI-19-150-R-00-20-A
Description
SENSOR LINEAR 152.4MM CABLE
EDA/CAD Models
LRI-19-150-R-00-20-A Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 152.40mm (0 ~ 6.00")