GHSI-19-075-A-02-20-S
DigiKey Part Number
1817-1018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHSI-19-075-A-02-20-S
Description
SENSOR LINEAR 76.2MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
GHSI-19-075-A-02-20-S Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 76.20mm (0 ~ 3.00")