GHSE-19-050-A-02-10-S
DigiKey Part Number
1817-1012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHSE-19-050-A-02-10-S
Description
SENSOR LINEAR 50.8MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
GHSE-19-050-A-02-10-S Models
Category
Output
0 V ~ 10 V
Linearity
±0.15%
Voltage - Supply
0V ~ 10V
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 50.80mm (0 ~ 2.00")