ADAM-39100-BE
ADAM-39100-BE
ADAM-39100-BE
DigiKey Part Number
2084-ADAM-39100-BE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADAM-39100-BE
Description
SCSI-100 WIRING TERMINAL, CONNEC
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Interface Module Terminal Blocks - Screw Connection To D-Sub, Female
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADAM-39100-BE Models
Category
Control Side Connection
D-Sub, Female
Manufacturer
Advantech Corporation
Control Side Cable Retainer
Jackscrew Socket
Packaging
Box
Positions / Poles
100
Part Status
Active
Length
9.055" (230.00mm)
Process Side Connection
Terminal Blocks - Screw Connection
Width
3.150" (80.00mm)