ATS-EXL77-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL77-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X120.75X16.6M
EDA/CAD Models
ATS-EXL77-300-R0 Models
Category
Width
4.754" (120.75mm)
Mfr
Fin Height
0.654" (16.60mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
12.00°C/W
Length
11.811" (300.00mm)