CA-DKCA1-152L3-DPDRP-6
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L3-DPDRP-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L3-DPDRP-6
Description
COAX CBL MCX TO MCX 5.9"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MCX RG-178 5.984" (152.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Adam Tech
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to MCX
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Frequency - Max
6 GHz