AWSCR-8.00CPLA-C15-T4
DigiKey Part Number
535-15114-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15114-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15114-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-8.00CPLA-C15-T4
Description
CERAMIC RES 8.0000MHZ 15PF SMD
Detailed Description
8 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Capacitance
15 pF
Series
Impedance
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.059" (1.50mm)
Frequency Tolerance
±0.5%