AWSCR-4.00CPLA-C30-T4
DigiKey Part Number
535-15085-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15085-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15085-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-4.00CPLA-C30-T4
Description
CERAMIC RES 4.0000MHZ 30PF SMD
Detailed Description
4 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 30 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Capacitance
30 pF
Series
Impedance
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
4 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.059" (1.50mm)
Frequency Tolerance
±0.5%