ASPI-F4030-2R2M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-F4030-2R2M-T |
Description | FIXED IND 2.2UH 8.7A 15 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 8.7 A 15mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 15mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Molded | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package 4030 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 7A |