ASAAIG-24.000MHZ-K-C-S-T
DigiKey Part Number
535-ASAAIG-24.000MHZ-K-C-S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASAAIG-24.000MHZ-K-C-S-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASAAIG-24.000MHZ-K-C-S-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASAAIG-24.000MHZ-K-C-S-T
Description
OSC XO 24.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASAAIG-24.000MHZ-K-C-S-T Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
3.3V