APAE1575R2540BBDB1-T
DigiKey Part Number
535-11941-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAE1575R2540BBDB1-T
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
EDA/CAD Models
APAE1575R2540BBDB1-T Models
Gain
4.5dBic
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.181" (4.60mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Applications
GPS
Frequency Range
1.573GHz ~ 1.587GHz