APAE1575R1540AZDB2F-T
DigiKey Part Number
535-11948-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAE1575R1540AZDB2F-T
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
EDA/CAD Models
APAE1575R1540AZDB2F-T Models
Tray
Return Loss
-15dB
Gain
1.2dBic
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Height (Max)
0.185" (4.70mm)
Frequency Range
1.575GHz ~ 1.579GHz