AOCJYA-40.000MHZ
DigiKey Part Number
535-AOCJYA-40.000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJYA-40.000MHZ
Description
XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ CMOS
Detailed Description
40 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads
EDA/CAD Models
AOCJYA-40.000MHZ Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)