AOCJY1-100.000MHZ-E-SW
DigiKey Part Number
535-10654-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY1-100.000MHZ-E-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
EDA/CAD Models
AOCJY1-100.000MHZ-E-SW Models
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±200ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Type
Supplier Device Package
14-DIP
Frequency
Size / Dimension
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.334" (8.48mm)