AOCJY-40.000MHZ-E-SW | |
|---|---|
DigiKey Part Number | AOCJY-40.000MHZ-E-SW-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AOCJY-40.000MHZ-E-SW |
Description | XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ SNWV |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AOCJY-40.000MHZ-E-SW Models |
Category | Output Sine Wave |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±10ppb |
Packaging Tray | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads |
Type | Size / Dimension 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm) |