AOCJY-20.000MHZ-F-T
DigiKey Part Number
535-AOCJY-20.000MHZ-F-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOCJY-20.000MHZ-F-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AOCJY-20.000MHZ-F-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY-20.000MHZ-F-T
Description
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ CMOS
Detailed Description
20 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads
EDA/CAD Models
AOCJY-20.000MHZ-F-T Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±30ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)