AOCJY-100.000MHZ-E
DigiKey Part Number
535-AOCJY-100.000MHZ-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY-100.000MHZ-E
Description
OCXO 25X22 5-SMD 100MHZ 10PPB -2
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±10ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)