AOCJY-10.000MHZ-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AOCJY-10.000MHZ-T |
Description | XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AOCJY-10.000MHZ-T Models |
Category | Output CMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±5ppb |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 0°C ~ 50°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads |
Type | Size / Dimension 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm) |