AMDLA1004S-470MT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AMDLA1004S-470MT |
Description | FIXED IND 47UH 3.5A 143 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Shielded Molded Inductor 3.5 A 143mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AMDLA1004S-470MT Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 4A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 143mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |