AFBC-Q0603-300-T
DigiKey Part Number
535-AFBC-Q0603-300-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AFBC-Q0603-300-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AFBC-Q0603-300-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFBC-Q0603-300-T
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 40mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Manufacturer
Abracon LLC
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
3A