ABS06-32.768KHZ-9-1-T
DigiKey Part Number
535-10247-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10247-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10247-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS06-32.768KHZ-9-1-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABS06-32.768KHZ-9-1-T Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)