ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
DigiKey Part Number
535-10284-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10284-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10284-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 10PF SMD
Detailed Description
12.288 MHz ±30ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8G-12.288MHZ-B4Y-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12.288 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)