ABM8-27.000MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9141-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9141-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9141-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-27.000MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
27 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8-27.000MHZ-B2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)