ABM11W-38.4000MHZ-8-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13910-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13910-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13910-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-38.4000MHZ-8-D1X-T3
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11W-38.4000MHZ-8-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)