ABM11-32.000MHZ-9-B1U-T
DigiKey Part Number
535-ABM11-32.000MHZ-9-B1U-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM11-32.000MHZ-9-B1U-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM11-32.000MHZ-9-B1U-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-32.000MHZ-9-B1U-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM11-32.000MHZ-9-B1U-T Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)