S-816A33AMC-BAIT2U
DigiKey Part Number
1662-2677-2-ND - Tape & Reel (TR)
1662-2677-1-ND - Cut Tape (CT)
1662-2677-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-816A33AMC-BAIT2U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Regulator Controller IC External Transistor 1 Output SOT-23-5
Category
Current - Supply
40µA
Manufacturer
ABLIC Inc.
Voltage - Input
16V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)