TPH2503-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPH2503-TR |
Description | IC OPAMP 1 CIRCUIT SOT-23-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TPH2503-TR Models |
Category | Current - Input Bias 3 pA |
Mfr | Voltage - Input Offset 2 mV |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output / Channel 290 mA |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V |
Number of Circuits 1 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Output Type Single Ended, Rail-to-Rail | Mounting Type Surface Mount |
Slew Rate 200V/µs | Package / Case SOT-23-6 |
Gain Bandwidth Product 120 MHz | Supplier Device Package SOT-23-6 |
-3db Bandwidth 250 MHz |