1020BC-25-500MMX30M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
3M
In Stock: 1
Datasheet
RF EMI Shielding Tape 1020BC Copper Foil Acrylic, Conductive 19.685" (500.00mm) X 98.425' (30.00m) X 0.001" (0.03mm)
1020BC-25-500MMX30M
DigiKey Part Number
19-1020BC-25-500MMX30M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1020BC-25-500MMX30M
Description
RF EMI SHLD TAPE 98.425'X19.685"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Width
19.685" (500.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.001" (0.03mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Shape
Roll
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)