LS-1006LM/PSA-0.75"X180"-1RL
DigiKey Part Number
1067-LS-1006LM/PSA-0.75"X180"-1RL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LS-1006LM/PSA-0.75"X180"-1RL
Description
ISOLOSS LS-1006LM/PSA GASKET FOA
Customer Reference
Detailed Description
Foam 0.75" W x 180.00" L (19.1mm x 4572.0mm) X 0.060" (1.52mm) Polyurethane Black
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Thickness
0.060" (1.52mm)
Manufacturer
3M (TC)
Density
10 lb/ft³
Series
Material
Polyurethane
Packaging
Bulk
Material Flammability Rating
UL94 HBF
Part Status
Obsolete
Color
Black
Size / Dimension
0.75" W x 180.00" L (19.1mm x 4572.0mm)