ENG-LS-2512-10"X10"-5PK
DigiKey Part Number
1067-ENG-LS-2512-10"X10"-5PK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ENG-LS-2512-10"X10"-5PK
Description
FOAM 54.02X1920" PLYURETHANE 5PK
Customer Reference
Detailed Description
Foam 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm) X 0.120" (3.05mm) Polyurethane Black
Category
Thickness
0.120" (3.05mm)
Density
400.462 kg/m³
Size / Dimension
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)