1020BC-25-38-10
DigiKey Part Number
1067-1020BC-25-38-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1020BC-25-38-10
Description
RF EMI SHLDING TAPE 10M X 1.496"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 1020BC Copper Foil Acrylic, Conductive 1.496" (38.00mm) X 393.701" (10.00m) X 0.001" (0.03mm)
Category
Width
1.496" (38.00mm)
Manufacturer
3M (TC)
Thickness - Overall
0.001" (0.03mm)
Part Status
Active
Shape
Roll
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)
Length
393.701" (10.00m)